Smart Tutor- aplikacja do nauki matematyki E8, matura

Smart Tutor logo

Matematyczne Walentynki

Przygotowania do egzaminu Ósmoklasisty nabrały już tempa, w egzaminacyjnym pędzie nie możemy jednak zapominać o tym, że rozwiązywanie zadań matematycznych może być zabawne i wciągające. Aby uczynić naukę nieszablonową warto wykorzystać bieżące tematy i wydarzenia, które są dla nas interesujące.   

Pomysły możemy czerpać chociażby z kalendarza, jednym z nich może być wykorzystanie świąt, które wspólnie obchodzimy np. Boże Narodzenie, pierwszy dzień wiosny czy Walentynki.

Świętowanie Walentynek stało się dla nas inspiracją do liczenia wszystkiego co jest związane z zakochaniem. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny Walentynkowy arkusz egzaminacyjny.
W arkuszu znajdziecie 18 zadań egzaminacyjnych, min. ze statystyki – dotyczące obchodzenia tego święta w Polsce, geometrii – obliczenie wysokości miłosnego wyznania, pola serca i walentynkowego Misia zaklętego w trapezie, wyrażenia arytmetyczne na podstawie uderzeń serca, oś liczbowa o genezie Walentynek i obliczenie najkrótszej drogi do serca oraz wiele innych egzaminacyjnych ćwiczeń, dzięki którym poczujesz miłość nie tylko do matematyki.  Arkusz został przygotowany przez nauczycieli matematyki, przy współpracy metodyka z ODN.

Najnowsze wpisy na naszym Blogu

Sprawdź nasze najnowsze artykuły związane z Egzaminem ósmoklasisty oraz maturą.

Sam decydujesz kiedy i gdzie się uczysz

Co o aplikacji mówi Natalia- nauczycielka

Co o aplikacji mówi Paweł- nauczyciel